Obsah: Prach, popel a dým

Marie Kovandová se po rozpadu svého manželství přestěhovala do malé vesničky na Moravě. Při pracovní cestě do Olomouce navštíví antikvariát a koupí několik knih. V jedné z nich nalezne starý dopis, z něhož je patrná silná citová vazba mezi pisatelem a adresátkou. Dopis vzbudí Mariinu zvědavost a ona začne pátrat. Zjistí, že osudy zúčastněných osob byly velmi pohnuté a poznamenala je tragédie pisatelovy rodiny, k níž došlo koncem války. Během pátrání se Marii podaří i po tolika letech odhalit konkrétního viníka válečných událostí na Vřesovském mlýně, zjistí i jeho motiv a také přitom objasní, jak to bylo s domnělou emigrací pisatele dopisu. Hluboce na ni zapůsobí osudy lidí, s nimiž se postupně setkává. Téměř nikdo z nich nakonec neprožil život podle svých představ a ona sama se pozvolna vyrovnává se svou osobní krizí.
Zdroj: Anotace z knihy Prach, popel a dým
Dnes je 28.03.2024