Obsah: A hory odpověděly

Ve svém třetím románu se autor opět vrací do rodného Afghánistánu, zavede nás ale i do Paříže či Kalifornie.   Vypráví příběh sourozenců rozdělených v dětství. Abdullah vyrůstá v chudobě afghánského venkova a nepřestává toužit po ztracené sestře, zatímco Pari, která zapomněla, že kdy měla nějakého bratra, vychovává bohatá rodina v Kábulu a Paříži.
     Na pozadí téměř šedesáti let dramatické afghánské historie se odehrává příběh lásky,  ztrát i obětí. Je lepší být odtržený od rodiny než trpět bídu? Co mohou či mají udělat bohatí pro chudé? Jak silná jsou rodinná pouta a jaké následky mají naše rozhodnutí? Na tyto otázky hledá Hosseini v mistrovském vyprávění odpověď. Sejdou se ještě někdy Abdulláh a Pari? ...
Vytvořil: Felix
Upravil: java