Obsah: Vražedná výměna

Druhá kniha Simona Kernicka se odehrává na stejné policejní stanici jako jeho prvotina. Dokonce na první román, Záležitosti kolem umírání, i velmi volně navazuje. Hlavního "hrdinu" ovšem nahrazuje hrdina nový, tentokrát skrznaskrz kladný. Zatímco se detektiv Gallan na stanici zabydluje a seznamuje se s její nepříliš lichotivou historií, přichází ke spolumajiteli bezpečnostní agentury Maxi Iverssonovi zákazník, požadující doprovod na jednu nepříliš čistou obchodní výměnu - pod hrozbou osobní likvidace prý musí prodat svůj noční podnik. Na schůzce ale nedoje k výměně peněz za doklady od klubu - jeden z členů ochranky zabije majitele klubu i jednoho kolegu, ale než stihne zastřelit i Iverssona, zabije on jeho. Protože ale ve službě použil nelegálně drženou zbraň, rozhodne se dělat mrtvého brouka. Když nenápadně ujíždí z místa činu, je zastaven dopravní policií, která v autě objeví rozstřelené okno a krvavé skvrny na sedačce. Iversson policisty napadne a uteče. Musí se skrývat, ale snaží se dokázat, že střílel v sebeobraně. Netuší, kdo za smrtí všech lidí stojí, a postupem doby začne zjišťovat, že nic není jednoznačné, a hlavně, že nikde není bezpečno. Detektiv Gallan paralelně řeší první případy v novém působišti a čirou náhodou se s Iverssonem potká; pozná v něm muže z celostátního pátrání a pokusí se jej zadržet. Ilversson unikne, ale vzápětí se osudy i cesty obou hlavních protagonistů románu začnou čím dál častěji proplétat. Během dramatické zápletky a (jak jinak) nečekaného rozuzlení jsme svědky rychlých a smělých akcí, brutality londýnské mafie i vnitřních vztahů na policejní stanici, kde detektiv Gallan navíc zacvičuje úplně nového kolegu, absolventa policejní školy. Spolupracuje také s inspektorem Malikem z prvního románu, který nyní přešel do jednotky Scotland Yardu pro boj s organizovaným zločinem.
Zdroj: Anotace z knihy Vražedná výměna
Dnes je 20.04.2024