Obsah: Záměna

Jednovaječná dvojčata Gillian a Melina Lloydovy jsou si k nerozeznání podobná. Potřeštěnější z obou sester, Melinu, napadne zahrát si dávnou dětskou hru na záměny. Přesvědčí obezřetnější Gillian, aby na jeden večer zaujala její místo mediálního doprovodu astronauta a národního hrdiny plukovníka Christophera Harta. Gillian to láká, ale zpočátku odmítá. Podstoupila totiž umělé oplodnění a má obavy o svůj zdravotní stav. Nakonec stráví se sympatickým astronautem příjemný večer. Druhý den ji najdou brutálně zavražděnou ve vlastní posteli. Stěny ložnice jsou pokryty nápisy načmáranými její krví. Obviňují ji z milostného poměru s "Náčelníkem" Hartem. Náčelník i Melina cítí, že policejní vyšetřování neodhalilo vše. Proto společně pátrají na vlastní pěst. V případě je příliš mnoho záhadného, a tak nevěří nikomu. Ani státním orgánům, které se je pokoušejí chránit. S nasazením života vytrvale sledují stopu, která vede až ke Gillianině pokusu počít dítě... a ještě dál. Až na práh svatyně, v jejímž srdci megalomanský jedinec spřádá plány na ovládnutí světa... a čeká na Melinu, která má nahradit svou sestru.
Zdroj: Anotace z knihy Záměna
Dnes je 19.04.2024