Obsah: Ježíš tajemný muž z Betléma

Všem co pořádne četli Šifru mistra Leonarda jistě uniklo, že ji napsal nikoliv nevěříci cynik, ale člověk hluboce věříci. A to si troufnu tvrdit navzdory tomu, že jde o román jaksi předem vykalkulovaný na čtenářsky úspěch. Šifra mistra Leonarda sice navozuje poněkud jinou představu Ježíše Krista, jakožto zakladatele křesťanství, než s jakou se setkáváme v Novém zákoně a dalších známých náboženských textech. Nicméně, jak potvrzuje i kniha, kterou právě držíte v ruce, sám Ježíš je historicky postavou tuze nezřetelnou, takže literárni fantazie o ní spekulující jsou zcela legitimní. A vyvolávají-li zájem čtenářů, svědčí to jedině o tom, že Ježíš nás stále vzrušuje a zajímá i po dvou tisíciletích. Z tohoto úhlu pohledu bychom měli Danu Brownovi a dalším autorům, píšících na téma ježíšovského tajemství, vlastně poděkovat.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 19.05.2024