Obsah: Dívka se stříbrnýma očima

Klasik americké detektivky a zakladatel tzv. drsné školy pracoval v nejrůznějších profesích, mimo jiné také ve službách slavné Pinkertonovy detektivní kanceláře v Chicagu. Díky tomu poznal důkladně nejen práci detektiva, ale také svět všemožných kriminálních živlů. Ve svých knihách Hammett vytvořil několik výrazných typů detektivů, kteří podobně jako jejich protivníci, zločinci, nejsou ani zcela dobří, ani zcela zlí. Mezi ně patří také malý tlustý detektiv z Kontinentální (Continental Op), jenž vystupuje v sedmi povídkách vydaných pod názvem. Čtenář se prostřednictvím tohoto bezejmenného detektiva-vypravěče seznamuje se celým příběhem, jeho postavami a rovněž s autentickým prostředím amerických velkoměst dvacátých let minulého století.
Povídky:
- Desátá stopa (The Tenth Clew)
- U Zlaté podkovy (The Golden Horseshoe)
- Dům v Turecké (The House on Turk Street)
- Dívka se stříbrnýma očima (The Girl with Silver Eyes)
- Tentononc Kid (The Whosis Kid)
- Vražda pana Maina (The Main Death)
- Vražedné Loučení (The Farewell Murder)

Zdroj: Anotace z knihy Dívka se stříbrnýma očima
Dnes je 19.04.2024