Obsah: Hraběnka v nesnázích

Praha 1904. Pro zářivá evropská velkoměsta Paříž, Vídeň a Prahu to byl jeden z oslnivých roků na přelomu století. Za veselím však číhala katastrofa – Evropa, a na prvním místě rakousko-uherská monarchie, se blížila hrozné tragédii První světové války. Hraběnka z Falklenburgu Beatrice-Trixie žije v Praze, dcera českého otce a anglické matky. Je osmadvacetiletá a ne zcela emancipovaná. Její tchán prohrál za jediný večer v kartách zámek a venkovská panství rodiny Falklenburgů, takže hraběnka nyní žije s manželem v pronajatém paláci, nikoliv v té nejvybranější části města. Mrtvola vytažená jednoho únorového večera z Vltavy náhle změní další hraběnčin osud.
Autor, anglický restaurátor žijící od roku 2003 v Čechách, se nechal inspirovat secesní Prahou na přelomu století a snažil se oživit její typickou atmosféru v příběhu dobrodružně založené mladé hraběnky, dcery českého otce a anglické matky, která si nudné manželství zpestřuje nekonvenčními nápady. Její život dostane rychlý spád, když přislíbí starému strýci vyřídit jistou ožehavou finanční záležitost. Diskrétní pátrání odstartuje stále zamotanější sled dobrodružství a náznaků, které hrdinku vedou nejen po Čechách, ale i do soudobého Londýna a Paříže, kde zjistí, že osoby odpovědné za strýcovy problémy jsou součástí daleko závažnějšího komplotu, namířeného proti korunovaným hlavám. Události se odvíjejí nečekanou rychlostí, dochází k nepochopitelným záměnám osob a zděšená hraběnka se mimo jiná odhalení dostává i na stopu utajované homosexuální aféry, jejíž zveřejnění by mělo v Čechách pro mnoho osob z nejvyšší společnosti nedozírné následky. K rozuzlení všech zápletek a k odhalení odvážného spiknutí dojde v Mariánských lázních při tajném setkání Eduarda VII. s Františkem Josefem I. , které díky hrdinčinu zásahu proběhne sice v groteskním zmatku, ale bez obětí na životech.
Zdroj: Anotace z knihy Hraběnka v nesnázích + mlp.cz
Dnes je 25.04.2024