Obsah: Cold Harbour

Podtitul: souboj tajných služeb před dnem D
Brigadýru Dougalu Munroovi bylo šedesát pět let. Byl to bělovlasý a neobyčejně nehezký muž ve špatně padnoucím tvídovém obleku. Na nose měl brýle s kovovými obroučkami. Je vedoucím pracovníkem SOE – Útvaru pro řízení zvláštních úkolů. Právě se chystá k naverbování do SOE dalšího výborného vojáka.

Nacházíme se v Anglii někdy kolem roku 1942. Britské tajné služby se dozvídají, že brzy se má konat štábní konference řízená samotným Rommelem. Tato konference se bude zabývat výhradně otázkou obranného Atlantického valu. Spojenci mají v plánu uskutečnit vylodění v Normandii a všemi možnými prostředky dávají Němcům najevo, že vylodění proběhne v oblasti Pas de Calais. Spojenci by jistě rádi byli také přítomni této konference, aby se přesvědčili o úspěšnosti své klamavé propagandy. Konference se má konat ve francouzském zámku Voincourt v Bretani. Zámek je prozatím v držení němců, kteří stále trpělivě vydržují původní obyvatele – hraběnku Hortensii a její neteř Anne-Marie z rodu de Voincourt.

Brigadýr Munro chce z této schůzky vytěžit co nejvíce a tak zapojuje do hry své tajné agenty. Martin Hare, kapitán tajně ukořistěného německého E-člunu, Craig Osbourne, tajný agent operující ve Francii a Anne-Marie, která bydlí na zámku se svou tetičkou. Anne-Marie má být klíčovou osobou, která se má dostat na zámku k důležitým informacím. Bohužel se stane něco nepředvídatelného a Anne-Marie je mimo hru. Naneštěstí má své dvojče, sestru Genevieve, žijící se svým otcem v Anglii ve vesničce St. Martin. Osbourne se za ní vydá s úmyslem ji přemluvit k tomu, aby zastoupila úlohu své sestry na zámku a získala tak důležité informace.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 04.08.2021
Den 52. výročí úmrtí Field T.R.
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno