Obsah: Agáta & doktor Lupa - Ohrožená plavba

2. kniha v sérii Agáta & doktor Lupa.
První prázdniny bez rodičů! Agáta a doktor Lupa tráví prázdniny se skupinou dětí na palubě bývalé rybářské lodi "Mořská vlaštovka". Ale o rekreaci nemůže být ani řeč. Jednoho dne přepadnou loď piráti! Všichni ostatní pasažéři jsou zajati, jenom Agátě a Lupovi se podařilo utéct. Musí co nejrychleji přivolat pomoc! Boj s časem začíná...

Ve volné řadě detektivních příběhů řeší Agáta Bystrá a doktor Lupa svérázným způsobem řadu zapeklitých případů. Neocenitelnou pomůckou pro ně při tom je kouzelná lupa, která sice vypadá zcela běžně, ale dá se s ní podívat třeba přes zeď, skrz dveře nebo do kufru.
Každá knížka této série obsahuje jeden exemplář podobné lupy. Až ji mladí čtenáři přiloží na šedé plochy obrázků s tajemstvím, sami uvidí, co náš tým detektivů právě vypátral. Budou moci případ řešit zároveň s ním a procvičit si tak vlastní pozorovací i kombinační schopnosti.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 19.04.2024