Obsah: Jatka

První kniha série Jack Reacher.
U opuštěné křižovatky kdesi v Georgii vystoupí jednoho rána z autobusu muž a vydá se v dešti čtrnáct mil do vzorného městečka Margrave, po stopách dávno zemřelého hudebníka. Tam je ovšem okamžitě zatčen a jako jediný cizinec ve městě obviněn z vraždy: první, k níž zde za posledních třicet let došlo. Avšak Jack Reacher - jak se tento muž jmenuje - není jen tak ledajaký tulák. Je to ostřílený vojenský policista, od dětství vychovávaný armádou, vycvičený k tomu, aby rychle myslel a ještě rychleji jednal. Jak postupně vycházejí najevo okolnosti svědčící o rozsáhlém zločinném spiknutí a zavražděných stále přibývá, je stále zřejmější, že si pachatelé v Jacku Reacherovi zvolili toho nepravého obětního beránka.
Tento napínavý, drsný thriller s pozoruhodnou zápletkou je vynikajícím dílem talentovaného britského autora. Přináší jednu šokující, divokou a násilnou scénu za druhou, přičemž zároveň vypráví něžný milostný příběh, to vše okořeněné svérázným, suchým humorem. Především však vdechuje život celé řadě výjimečně dobře vykreslených a přirozeně působících postav: v první řadě je to Jack Reacher, jenž svým svérázným individualismem a drsnou inteligencí představuje skutečného hrdinu naší doby.
Zdroj: Anotace z knihy Jatka
Dnes je 20.04.2024