Obsah: Jeeves aneb anglický Saturnin

Když v televizní anketě Kniha mého srdce zvítězil Jirotkův Saturnin, objevily se zprávy, že se Zdeněk Jirotka nechal inspirovat příběhy sluhy Jeevese, o kterém psal britský humorista Sir Pelhalm Grenville Wodehouse. Dokonce byl Jirotka osočen, že Saturnin je pouhý Jeevesův plagiát. Sluha Jeeves je v Británii velmi oblíbený. P. G. Wodehouse (1881–1975) o něm v průběhu let 1915–1974 napsal 35 povídek a 11 románů, z nichž některé byly zfilmovány, objevily sev rozhlasovém zpracování nebo jako muzikály a v televizním seriálu BBC, kde Jeevese hraje Steven Fry (čeští diváci si ho mohou pamatovat jako Melchetta ze sitcomu Černá zmije, kde hrál s Rowanem Atkinsonem) a jeho pána Bertieho Hugh Laurie, u nás známý především jako Dr. House.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 26.04.2024