Obsah: Líbánky se smrtí

Pátá kniha série Oz Blackstone.

Soukromý vyšetřovatel Oz Blackstone, příležitostný herec, hlasatel wrestlingových zápasů i rozhlasový komentátor, se podruhé oženil a se svou druhou ženou, Primaverou, touží prožít líbánky ve vesničce l'Escala na španělském pobřeží Costa Brava. Už jednou tu s Prim prožil několik příjemných měsíců, na které stále vzpomíná. Nedlouho po příjezdu koupí vilu, která patřila záhadně zmizelému francouzskému obchodníkovi. Idylu naruší nález mrtvoly na dně soukromého bazénu a Oz je vtažen do vyšetřování. Postupně odkrývá nitky komplikovaného spojenectví mezi policií a obchodníky s bílým masem, kteří vydělávají obrovské peníze na dodávání prostitutek do místních bordelů. Zákonitě se vynořuje myšlenka, zda bývalý majitel víly měl se zločinem také něco společného. Příběh psaný v lehkém tónu postupně s rozvíjejícím se pátráním příbližuje i osobní život svérázného vyšetřovatele. Autor vtipně vykresluje typické postavičky polosvěta, zkorumpovanost policie i Ozovo manželství s Prim. Pátrání dramaticky vrcholí za bouřlivé noci na skalním útesu. Záhadu se sice podaří vysvětlit, ale otevřený konec Ozových osobních dobrodružství dává tušit bohatou látku pro další pokračování série.
Zdroj: Anotace z knihy Líbánky se smrtí
Dnes je 18.04.2024