Obsah: Lidožrouti z Obchoďáku

Kdo miluje děti a psy, bydlí v pařížské čtvrti Belville a pracuje jako obětní beránek? Kdo se ocitne na nesprávném místě a ve špatnou dobu? No přece bratr rodiny, svatý Benjamin Malaussène! V tomto prvním románu z proslulé malaussènovské tetralogii pracuje smolař Malaussène v obchodním domě, kde se právě on vždycky připlete k výbuchu bomby. A v obchodním domě se také seznámí se svou Julií, kterou čeští čtenáři znají z jeho dalších ztřeštěných dobrodružství. Kdo si už oblíbil Benjaminovu rodinu, kamarády z arabské čtvrti i netypické pařížské policajty, může se těšit na další ohňostroj vtipu a nápadů i patřičnou dávku napětí. A pokud někdo ještě s Mallaussènem neměl tu čest, má nejvyšší čas se s ním seznámit. Jeho svět je totiž bláznivý, ale naprosto neodolatelný!
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 27.07.2024