Obsah: Rusko plné křížů

A. N. Jakovlev, někdejší Gorbačovovův blízký spolupracovník, označovaný v Rusku právem za „architekta perestrojky“, stál jedenáct let v čele ruské komise pro rehabilitace obětí politických represí komunistického režimu a ohromné množství tajných dokumentů, k nimž získal přístup, se stalo východiskem pro knihu dokumentující hrůzy bolševického teroru.

Publikace shrnuje nejvýznamnější poznatky autorova mnohaletého archivního studia a přináší řadu šokujících informací a otřesných statistických údajů i pro ty čtenáře, kteří mají o období bolševické zvůle odpovídající historické povědomí.

Doplňují ji jmenný rejstřík, historické poznámky a četné vysvětlivky. Čtenáři dlouho očekávaná publikace vychází v edici Knihy dokumenty. Z ruštiny přeložili Milan Jungmann a Jana Červenková.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 20.04.2024