Obsah: Muž, jehož řemeslem byl zločin

: Tajné služby - pohled do zákulisí historie
Autor ztvárňuje formou literatury faktu pozadí napínavých případů a příběhů poutajících se k nacistickým tajným službám od jejich vzniku přes rozpoutání 2. světové války až po speciální akce za války. Monografie činnosti řadového bezvýznamného německého občana, který vstoupil ve 30. letech do SS a pracoval celý život v tajných službách Říše.
Na osudu - vzestupu a pádu - příslušníka sicherheitsdienstu (SD) Alfreda Helmuta Naujocka ukazuje autor prostředí a praktiky nacistických tajných služeb. V jednotlivých kapitolách líčí významné operace, na nichž se SD podílela. Rozebírány jsou mj. případ maršála Tuchačevského, podíl SD na rozbití Československa, přepadení vysílače v Gliwicích a počátek 2. světové války, případ únosu britských zpravodajců ve Venlo ad. Publikace přibližuje roli bezpečnostní služby vedené Reinhardem Heydrichem v důležitých dějiných momentech 30. let 20. století a za 2. světové války.
Knihu doplňuje rozsáhlá fotopříloha.
Zdroj: Anotace z knihy Muž, jehož řemeslem byl zločin
Dnes je 27.07.2024