Obsah: Betlémské vraždy

Palestinští obyvatelé současného Betléma přežívají ve svých domovech den za dnem stále více ochromeni nesmiřitelným arabsko-izraelským napětím, všudypřítomným strachem a násilím páchaným beztrestně ve jménu arabského národa na komkoli, kdo se samozvaným ochranitelům Palestinců znelíbí.Umar Júsuf, učitel dějepisu a vážený betlémský občan, vychovává po celý život své žáky v přesvědčení, že lidské zlovůli, která se často maskuje za falešné hrdinství a vlastenectví, nelze ustupovat. V okamžiku, kdy je na základě zcela nepodložených důkazů a zjevně z nábožensky motivovaných příčin obviněn z kolaborace s Izraelci jeden z jeho bývalých nejlepších studentů, George Saba, a kdy za záhadných okolností umírá Díma Abd ar-Rahmánová, další z jeho nadaných žaček, si začíná uvědomovat, že zásady otevřenosti, snášenlivosti a spravedlnosti, které jim vštěpoval a které si k jeho radosti i osvojili, neobstojí tváří v tvář realitě zmítané válečnými konflikty a ovládané zákony džungle. Navzdory tomu, že jsou on i jeho rodina čím dál častěji vystavováni hrozbám a útokům, pokusí se vypátrat a odhalit skutečného pachatele několika vražd, jež vzedmuly další vlnu bezpráví, krutosti a nenávisti. V epizodní úloze detektiva sice nakonec uspěje, jeho životní role učitele a vychovatele však projde těžkou zkouškou.Betlémské vraždy Matta Beynona Reese nejsou pouhým příběhem s detektivní zápletkou odehrávajícím se uprostřed jednoho z nejintenzivnějších a nejdéle trvajících mocenských a náboženských sporů v současném světě. Nabízejí možnost pohlédnout zevnitř na každodenní život a osudy normálních lidí v nenormální době a spoluprožít jejich morální bitvy, prohry a vítězství.
Zdroj: Anotace z knihy Betlémské vraždy
Dnes je 28.03.2024