Obsah: Akt zrady

Sedmá kniha série Mitch Rapp.

V Georgetownu je překrásný podzimní den. Kandidáti Demokratické strany na úřad prezidenta a viceprezidenta pózují voličům a médiím před vládní rezidencí, ve které se právě koná mezinárodní bezpečnostní konference, na níž se sešli nejvýznamnější světoví myslitelé, aby diskutovali o otázkách ohrožujících bezpečnost jejich zemí. Standardní předvolební mumraj. Co nevidět se však mají otevřít brány pekel.
Když se kolona prezidentského kandidáta Joshe Alexandera stane terčem teroristického útoku, celou zemi zachvátí panika. Dva týdny po útoku se Alexander stává vítězem voleb zásluhou všeobecných sympatií veřejnosti, nicméně útočníci nejsou dopadeni. Na první pohled se jedná o čin Al Kajdy, a to i přes nesmírné úsilí, které Spojené státy a jejich spojenci vynaložili na zničení teroristických buněk operujících na jejich území. Zatímco FBI a ostatní bezpečnostní složky rozjíždějí celosvětové pátrání po džihádistech, ředitelce CIA Irene Kennedyové a zvláštnímu agentu Skipu McMahonovi se dostává do rukou materiál s takovým destruktivním potenciálem, že vážně uvažují o jeho zničení, neboť vrhá stín podezření do nejvyšších politických míst.
V ten okamžik na scénu vstupuje Mitch Rapp, muž natolik oddaný své věci, aby sledoval stopu až do skandálního rozuzlení. Jeho pátrání ho zavádí do přízračného světa nájemných vrahů, do nejzapadlejších koutů planety, aby jej nakonec přivedlo zpět do Wahingtonu, kde se pilíře moci otřesou až do svých základů.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 28.03.2024