Obsah: Vlna

Dobrodružný thriller ze současnosti na motivy skutečných událostí. Pražský podnikatel Adam Klein odjíždí s manželkou na luxusní dovolenou do Thajska, kde se setká i s přítelem z mládí - světoběžníkem Robertem (Bobem) Krausem, který emigroval v roce 1968. Vztahy mezi manžely jsou poznamenány napětím, protože Adam odmítl poskytnout peníze svému tchánovi a zároveň společníkovi ve firmě na vyrovnání dluhů z podivných obchodů. Dojde ke konfliktu, Adam je zraněn, avšak do osudů všech zúčastněných nečekaně zasáhne vlna tsunami. Adam, který byl zřejmě jako jediný z nich zachráněn, se ocitá zpět v Čechách, avšak ve vážném zdravotním stavu a se ztrátou paměti a především s jinou identitou - je pokládán za Roberta a hlásí se k němu jeho údajná dcera. Postupně se mu vracejí vzpomínky a zdá se, že nová identita bude alespoň zpočátku výhodou, aby přišel na to, kdo a proč usiloval o jeho firmu i život. Toto zdání je však velmi ošidné.
Zdroj: Anotace z knihy Vlna
Dnes je 28.03.2024