Obsah: Žáčkova encyklopedie pro žáčky

Abecedně uspořádaná všeobecná encyklopedie, v níž děti najdou téměř tisíc hesel, spoustu obrázků a krátkých básniček.

V knížce jsou zastoupena jak základní slova a pojmy, s nimiž dítě přichází do styku od svého narození (maminka, dědeček), tak odborné výrazy z oblasti techniky, zeměpisu, biologie (raketa, Austrálie, ještěrka, CD, laser). Nechybí ani pojmy abstraktní a filozofické (spravedlnost, náboženství, láska, demokracie). Publikace by měla přispět k obohacení slovní zásoby, rozšíření znalostí, ale i k osvojení abecedy a k tomu, aby dítě umělo pracovat s rejstříkem. Některé pojmy budou dětem jasné hned, u jiných budou patrně hledat bližší vysvětlení u rodičů. Knížka je určena dětem od 6 let.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 24.04.2024