Obsah: Němý svědek

Kniha Němý svědek ukazuje, jak se specializované vědecké metody používají k identifikaci lidských ostatků a ke sbírání a hodnocení údajů o nejhrůznějších kriminálních činech, požárech, nehodách, leteckých neštěstích, přírodních katastrofách a případech porušování lidských práv.Spolu s forenzními antropology můžete vstoupit do zákulisí a poučit se o různých postupech, používaných kriminalisty: jak hledají tělo, jak pečlivě objevují a sepisují stopy a jak jedinečné charakteristické rysy každého těla přinášejí němá svědectví o věku, pohlaví a době a způsobu smrti i o možných indikacích, kdo nebo co tuto smrt zavinilo. Těla mohou být řádně pohřbena, ponechána na povrchu, uschována v budovách nebo spálena a zohavena tak, že běžné metody identifikace selhávají. Úkolem forenzních antropologů je ruku v ruce s ostatními disciplínami, jako je odontologie, archeologie, entomologie a balistika, stanovit bez stínu pochybnosti fakta, která nejsou pro běžné lidské oko zřejmá, tak, aby bylo spravedlnosti učiněno zadost. Kniha Němý svědek obsahuje více než 350 fotografií a 29 skutečných případů a nabízí objevný a podmanivý pohled na cenné vyšetřovatelské výkony forenzního antropologa.
Zdroj: Anotace z knihy Němý svědek
Dnes je 20.04.2024