Obsah: Vraždící Anubis

Třetí kniha série Soudce Amerotke.

Poté co Egypt pod velením své božské královny-faraona Hatusu na hlavu porazil výbojnou říši svých severních sousedů, Mitánců, přijíždí poselstvo pokořeného krále, aby přistoupilo na podmínky vítězů. Jeho příjezd však jako by provázely zlověstné a děsivé události.
V chrámové zahradě kdosi zabije hetéru, na jejímž bezduchém těle nejsou patrné sebemenší stopy násilí. Ale tím záhady ještě zdaleka nekončí. Přímo v chrámu šakalího boha Anubida je o několik dnů později nalezen zavražděný kněz. A co víc - záhadně zmizí i posvátný ametyst.
Vyšetřováním je pověřen ctihodný Amerotke, nejvyšší soudce Egypta a královnin oblíbenec. Se svým sluhou a přítelem, trpaslíkem Šufojem, se snaží tajemná úmrtí vyšetřit. Jenomže případ se komplikuje a neblahé události se vrší jedna na druhou. Mrtvých přibývá. Kdosi zabije proslulého cestovatele, královnina vyslance rozsápou zdivočelí psi a ke všemu jsou zavražděni tři členové mitánského poselstva.
Jak spolu zdánlivě nesouvisející vraždy souvisejí? Jsou to vůbec vraždy a je viníkem vrah z masa a kostí? Najevo totiž vychází strašlivá skutečnost - ten, kdo vraždil, měl šakalí masku, tvář boha Anubida...
A stejně jako kypící královské město obklopuje smrtelně nebezpečná poušť plná krvelačných lvů, kolem ctihodného Amerotkea se stahuje smyčka mrazivého nebezpečí. Aby záhadná úmrtí vyřešil a zachránil vlastní život, musí si povšimnout věcí tak drobných a nenápadných, že by každému jinému unikly a na něž by nikdo ani nepomyslel.
Vytvořil: Tomcek
Upravil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 23.02.2024
Před 42 lety se narodil(a) Price Kalayna
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno