Obsah: Zrada

Zrada je v pořadí druhým románem mladé autorky Kláry Janečkové, dnes již dobře zavedené na českém knižním trhu. Je to román milostný, kriminální i společenský a především velmi dramatický. Jeho pestrý děj se odehrává v letech 1987 - 2001 na několika místech od sebe značně vzdálených - v Československu, Římě, na Korsice a v New Yorku. Pestré je i složení jeho aktérů, mezi nimiž hrají prim sourozenci David Man a Viktorie, kteří emigrují z původní vlasti. David jde cílevědomě za kariérou, zatímco jeho mladší sestra si chce užívat svobody a lásky. Její naivita ji vžene do náručí protřelého podvodníka Richarda Kollera, který jí ze zištných důvodů usiluje o život. Viktorie se octne na dně a jen za pomoci svých nejbližších se dokáže vrátit do normálního života a navázat nový partnerský vztah.
Dramatickým vyvrcholením příběhu, připomínajícího svou košatostí četnými zápletkami telenovelu, je teroristický útok na dvojici budou WTC v New Yorku, po němž se cesty románových hrdinů opět spojí a harmonizují.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 29.03.2024