Obsah: Doktor smrt

Mistr eutanazie Eldon Mate si nechával říkat Doktor Smrt, protože pomohl spáchat sebevraždu řadě nevyléčitelných lidí. Jistě nečekal, že i on zemře ve své pojízdné ordinaci. Vrah s krutou ironií zavěsil doktorovu mrtvolu na speciální smrtící přístroj zvaný „humanitron“ a svůj čin završil obzvláště brutálním podpisem.
Vyšetřování je svěřeno detektivu Milovi Sturgisovi, který se tradičně obrací na svého přítele Alexe Delawara. Tentokrát však mezi nimi dojde ke střetu zájmů, neboť alex je v případu osobně zainteresován a nedokáže si vytvořit nezávislý úsudek. Mezitím se pátrání stále více komplikuje a roste počet podezřelých. A když se mezi nimi objeví i psychopat, kterého fascinuje už samotné téma smrti, začne jít opravdu do tuhého…
Děj této knihy připomíná složitý labyrint, který na konci skrývá nečekané vyústění. Jonathan Kellerman zde znovu dokázal, že je právem nazýván mistrem psychologického thrilleru – kromě strhujícího příběhu nabízí i ojedinělé vhlédnutí do nejtemnějších koutů lidské duše. .
Vytvořil: Tomcek
Upravil: janajau
Zdroj: Anotace z knihy Doktor smrt
Dnes je 24.06.2024
Před 222 lety se narodil(a) Dumas Alexandre (1802)
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno