Obsah: Atlas duše, těla a ducha

Dokonalá obrazová publikace mapující fyzickou i duchovní stránku člověka. Tato kniha se snaží čtenáře seznámit s rozličným pojetím lidského těla, duše a ducha podle toho, jak je vidí několik odlišných kultur. Začínáme západním, ortodoxním pohledem na anatomii a fyziologii. Zde se věnujeme tělu, od kostry až po imunitní systém a s pomocí skvělých ilustrací jsou srozumitelně vysvětleny všechny jeho funkce. Poté se podíváme na metody sledování a zlepšování tělesného a duševního zdraví, jako jsou osteopatie, akupunktura, iridologie, reflexologie a nakonec se seznámíme s holistickými teoriemi o spojení člověka s vesmírem... Z těchto teoretických základů pak autor vychází při popisu nejrůznějších pohledů na tělo pocházejících z různých starobylých nauk včetně indického systému čaker, čínského systému meridiánů, stromu života kabaly nebo víry západoafrických šamanů.
Zdroj: Anotace z knihy Atlas duše, těla a ducha
Dnes je 19.03.2024
Den 16. výročí úmrtí Clarke Arthur C.