Obsah: L.A. Přísně tajné

Lahůdka pro milovníky klasické detektivky, zpracovaná do kultovního filmu s Kevinem Spaceyem, Kim Basingerovou a Dannym DeVitem v hlavních rolích. O Ellroyovi se říká, že je méně literární než jeho velký vzor Chandler, ale o to drsnější... Ve svých knihách vytváří samostatný vesmír, kde není místo pro krásu, smích nebo výčitky svědomí.Román se odehrává v Los Angeles padesátých let a začíná přestřelkou v non-stop baru, během níž přijde o život šest nevinných lidí. Případ přijíždí vyšetřit tři policisté, kteří se k sobě chovají jako rivalové a to se pochopitelně prolíná i do vyšetřování. Jejich vzájemný vztek si ovšem v ničem nezadá se zuřivostí vrahů, které pronásledují. Všichni jsou hráči ve stejné hře, která je stále zběsilejší, rychlejší a spletitější...Pevná vazba s přebalem, 470 stran, cena 249 Kč.
Zdroj: Anotace z knihy L.A. Přísně tajné
Dnes je 20.04.2024
Před 85 lety se narodil(a) Beagle Peter S.