Obsah: De Gaulle a Roosevelt

Hlavními postavami další Kersaudovy knihy ze zákulisí druhé světové války jsou nejmocnější muž protihitlerovské koalice, ikona světové demokracie a bytostný frankofil F. D. Roosevelt a vůdce Svobodné Francie Charles de Gaulle obdivující moc a elán Ameriky i politické schopnosti a diplomatické umění jejího prezidenta. Ačkoli vše předurčovalo oba protagonisty ke spojenectví, ba přátelství, byly jejich povahy, ideály i politika naprosto neslučitelné a Roosevelt, který pociťoval k de Gaullovi silnou a nepotlačitelnou averzi, se stal jeho zapřisáhlým odpůrcem. Generálovy reakce byly hněvivé, nikoli však nenávistné, zachovávaly určitý odstup, ba velkomyslnost. "Souboj na nejvyšší úrovni" ovlivnil bohužel na celá desetiletí francouzsko-americké vztahy. Kersaudyho "De Gaulle a Roosevelt" je důstojným završením dvanáctileté ediční činnosti nakladatelství THEMIS, které se touto knihou loučí se všemi svými čtenáři a příznivci. Ite editio est.
Zdroj: Anotace z knihy De Gaulle a Roosevelt
Dnes je 18.04.2024