Obsah: Jasné nebezpečí

Chronologicky šestá kniha série Jack Ryan.

Sáhnout Kolumbii na výrobu a ilegální vývoz drog je jako přiškrtit člověku krční tepnu. Prezident Spojených států si to uvědomuje. Zároveň si je ale vědom malé efektivity své dosavadní protidrogové politiky a je rozhodnut proti kolumbijským drogovým kartelům důrazně zasáhnout i za cenu jejich reakce.
Její intenzita však překvapí nejen jeho.
Tajná vojenská operace končí fiaskem: čtyři elitní armádní jednotky jsou ztraceny v jihoamerické džungli a drogová mafie navíc zadrží jako rukojmí vysoké americké úředníky v čele s velvyslancem. Když jeho a dva další Američany zavraždí, je i prezidentovi jasné, že tuhle nelegální akci nejen neutají, ale že hrozí přinést katastrofální důsledky.
Překvapení se nevyhne ani Jack Ryan. I přes jeho vysokou funkci zástupce ředitele CIA prezidentova administrativa utajila akci i před ním. Teď se od něho očekává, že zažehlí hrozící mezinárodní krizi a pomůže prezidentovi vyváznout ze zbabrané iniciativy s čistým štítem.
To však v této chvíli není Ryanova priorita. Jeho prvořadým úkolem, se kterým se vydává do nebezpečí jihoamerických pralesů, je záchrana vlastních lidí vyslaných nezodpovědným rozkazem vstříc hrozící smrti...

S Tomem Clancym v jednom z jeho raných románů, napsaných dlouho předtím, než se na konci 90. let jeho hrdina Jack Ryan usadil v Oválné pracovně Bílého domu, se vydáváme na obvyklou složitou, napínavou a technicky vyšperkovanou misi. Clancy nabídl i zde v plné míře své spolehlivé ingredience: především komplikovanou, mnohovrstevnou zápletku a pak ve své detailnosti udivující znalost nejmodernějších technologií. Zároveň však poprvé položil důraz i na dosud zanedbávané pozadí svých napínavých příběhů. V rušném ději sledujeme růst velkého otazníku nad smyslem některých násilných akcí ve jménu dobré věci a nad jejich morální sporností.
Vytvořil: Tomcek
Upravil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 29.02.2024
Den 60. výročí úmrtí Petrmichl Jan
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno