Obsah: Přísaha

Když se majitel jedné z největších lékařských pojišťoven stane obětí dopravní nehody a zemře ve vlastní nemocnici, nikdo zprvu nepochybuje o tom, že podlehl četným zraněním, která zavinil řidič, jenž z místa činu ujel. Pitva ale jako příčinu smrti určí předávkování draslíkem. Vražda je medializována. Podezřelý je na ráně, Eric Kensing, ošetřující lékař z jednotky intenzivní péče.- Abe Glitsky, ochromený neschopností dvou nezkušených podřízených, kteří byli na oddělení vražd přijati pouze díky svým politicky vlivným známostem, se na Kensinga rychle zaměří. Zoufalý lékař se obrátí na právního zástupce Dismase Hardyho. Hardy svůj postup postaví na víře, že vražda nemá pranic společného s jeho klientem, ale hodně s nekalými obchodními machinacemi. Jak narůstá tlak a začíná se rýsovat obvinění, přechází do protiútoku. Zjišťuje, že kolem mrtvého opravdu nebylo vše v pořádku, a učiní hrozivý objev. Na místě umírá příliš mnoho pacientů. Mnozí z nich zřejmě cizím přičiněním a zdá se, že je zabíjí přímo nemocnice.- Hardy bojuje na dvou frontách. Aby obhájil svého klienta, musí odhalit spletité spiknutí plné chamtivosti a nejhoršího násilí, které odebírá životy tam, kde se je odpřísáhlo zachraňovat. Na druhé straně jeho manželství prochází další zkouškou a jemu se dostává zoufale málo času na uklidnění napětí v rodině. Přísaha, skvěle vygradovaný strhují román, který uvádí životy – i dlouholeté přátelství – do vážného ohrožení, je dílem Johna Lescroarta v jeho nejlepší tvůrčí formě.
Zdroj: Anotace z knihy Přísaha
Dnes je 16.04.2024