Obsah: Láska v zemi žalu

Skutečný příběh kurdské bojovnice za svoboduJoanna Al-Askari Husseinová, jež se narodila arabskému otci a kurdské matce, vyrůstala střídavě v Bagdádu a Kurdistánu. Díky matčině výchově si Joanna zamilovala Kurdistán, tamní přírodu a tradice. Jako malá dívka tehdy ještě netušila, jaký úděsný osud ji a mnoho dalších Kurdů čeká. Když vyrostla v mladou ženu, rozpoutal Saddám Husajn ukrutný teror, který měl ten nejstrašnější dopad na její život a životy jejích kurdských přátel a rodiny. V té době se zamilovala do kurdského bojovníka za svobodu a po odchodu z Iráku s ním žila v horách Kurdistánu. Jako mladá novomanželka jen zázrakem přežila chemický útok proti Kurdům. Dvojice uprchla z manželovy vesnice a v neustálém ohrožení života putovala kurdskými horami a vesnicemi, aby se uchýlila do bezpečí v sousedním Íránu. Zdálo se, že Joanniny sny jsou v troskách. Ale nebyla to pravda. Joanna a její manžel si vybudovali nový život, když sny o kurdské svobodě po svržení Hussajna znovu ožily. Další působivý a pravdivý příběh Jean Sassonové, autorky úspěšné knihy Majáda.
Zdroj: Anotace z knihy Láska v zemi žalu
Dnes je 27.07.2024