Obsah: Doktor Vesmír

Ve vývoji lidského pokolení, a tedy také vědy a techniky, výrazné osobnosti byly, jsou a zřejmě budou – tím že vyčnívají nad ostatní – mnohdy značně rozporuplné. Tím spíše že rozvoj zejména přírodních disciplín bývá zhusta i na štíru s etickou stránkou lidské existence (ví se například, že pokroky kardiochirurgie doznaly značného urychlení díky pokusům s prudkým ochlazováním organismu na trestancích v koncentračních táborech). Wernher von Braun, bez něhož si dnes nelze představit kosmický výzkum a zejména přistání amerických astronautů na Měsíci, vědec, který zkonstruoval dosud největší raketu Saturn 5, si také „zadal“ kdysi s ďáblem, konkrétně s nacisty; zkonstruoval pro ně třeba raketu V 2, postrach obyvatel Londýna. O jeho klikatém a na mnoho soutěsek, zrádných útesů i zas triumfálních přistání bohatém životě vypráví kniha Doktor Vesmír.
Zdroj: Anotace z knihy Doktor Vesmír
Dnes je 19.04.2024