Obsah: Osudová cesta Adolfa Hitlera k moci

Hitler byl často chápán a popisován jako iracionální zjev, jehož udivující úspěchy u mas byly například podle Johna Tolanda objasňovány , , magickou" nebo , , magnetickou" silou vyzařování. Zde vykreslený obraz Hitlera se zcela odlišuje od takových pojetí. Hitler se nám jeví jako politik, jehož myšlení a jednání bylo v zásadě racionální a to víc, než se mu doposud chtělo přiznat. Tak hrály například v rámci jeho světového názoru mimořádně důležitou roli hospodářské úvahy. Doposud běžná představa, že Hitler se o hospodářské otázky nezajímal, je jednou z mnoha často nepřezkoumávaných a opakujících se legend. Osvobození od takových legend a předsudků, z nichž je obraz Hitlera sestaven, snad přispěje k tomu, aby se stalo srozumitelnějším, proč ho nejen slavily milióny lidí, nýbrž proč mu podléhaly i inteligentní osobnosti z oblasti politiky, armády včetně představitelů duchovního života. Životopis Adolfa Hitlera o jeho cestě k moci byl zpracován na základě pramenů, které v dřívějších biografiích ještě autoři neměli k dispozici.
Zdroj: Anotace z knihy Osudová cesta Adolfa Hitlera k moci
Dnes je 27.07.2024