Obsah: Znovuzrození Valhaly

Šestnáctá kniha série Dirk Pitt.
Píše se červen 2003. Luxusní zábavní loď Emerald Dolphin se nachází uprostřed své panenské plavby, když ji zachvátí požár a plavidlo se potopí. Co je příčinou této pohromy? Proč selhala všechna poplachová zařízení? Jakou souvislost má tato tragédie s revolučně novými stroji, pohánějícími loď? Ředitel speciálních projektů agentury NUMA Dirk Pitt je urychleně povolán na místo neštěstí, aby pomohl zachránit cestující a vyšetřil příčinu neštěstí. Zatím nemá ani ponětí o celém řetězci událostí, které ho v krátké budoucnosti čekají. Dříve než uplyne několik málo týdnů, ocitne se Pitt tváří v tvář celé řadě nestvůr, jak lidských, tak mechanických, moderních, stejně jako starodávných. Vstoupí na území známé dosud pouze z legend. A na závěr toho všeho, vedle spousty životů ztracených i zachráněných, změní se navždy rovněž jeho vlastní život …V tomto románu Znovuzrození Valhaly, plném jiskřivého napětí a úžasných akcí, dosáhl Cussler zatím vrcholu svého vypravěčského mistrovství.
"Clive Cussler nemá sobě rovného", napsal před časem Publishers Weekly, což autor potvrdil již značně komplikovanou zápletkou i udivujícím rozuzlením ve své předešlé knize Nalezená Atlantida (Atlantis Found). Jeho příznivci, stejně jako kritici očekávali, jestli vůbec, a případně jak, dokáže napětí ještě dále gradovat. Odpovědí je Znovuzrození Valhaly (Valhalla Rising).
Zdroj: Anotace z knihy Znovuzrození Valhaly
Dnes je 18.04.2024