Obsah: Vládnou nám donchuáni

Jména B. Clintona, F. Mitteranda, prince Charlese, ale i bratří Kennedyů A. Hitlera, Mao Ce-tunga, Stalina a dalších zná každý, a přesto představují pouze vrchol ledovce, pokud jde o „aféry“, které se sice týkají soukromého života čelných i méně významných politiků a státníků, ale mohou mít přímý i nepřímý dopad na jejich činy a politická rozhodnutí a tím i na chod dějin. Historik a novinář P. Girard načrtává originální panoráma dějin dějin 20. století viděných prizmatem milostných vášní. Líčením „galantních“ příběhů, úsměvných detailů a mnohdy neuvěřitelných epizod, avšak bez jakékoli senzacechtivosti, odhaluje skrytou tvář velikánů tohoto světa v situacích, kdy se životní banality stávají díky medializací Historii s velkým „H“.
Zdroj: Anotace z knihy Vládnou nám donchuáni
Dnes je 29.03.2024