Obsah: Zita Kabátová - Lásky a lidé z mého života

Jedna z posledních žijících hvězd předválečného československého filmu Zita Kabátová dává ve své vzpomínkové knize nahlédnout do zákulisí atmosféry filmové, ale i divadelní tvorby od třicátých let až do současnosti. Herečka, která poprvé pronikla na filmové plátno už v roce 1934, prožila u filmu a na divadelních scénách neuvěřitelných sedmdesát let. Díky její fenomenální paměti nám velmi osobitě v této knize přibližuje nejen dobu, kdy vznikaly dnes už kultovní filmy pro pamětníky, ale také charaktery i soukromý život mnoha jejích kolegů a kolegyň, počínaje Adinou Mandlovou, přes Lídu Baarovou až po Oldřicha Nového a Vlastu Buriana, nebo třeba mnoha legendami opředeného Miloše Havla. Kniha také velmi zajímavě přibližuje životní styl řady osobností předválečné kulturní fronty a je doplněna řadou unikátních dobových fotografií.
Zdroj: Anotace z knihy Zita Kabátová - Lásky a lidé z mého života
Dnes je 24.04.2024