Obsah: Volba

Děj se odehrává v roce 1939 před vypuknutím 2. světové války. Na pozadí politické atmosféry v Sovětském svazu, v době tzv. druhé vlny Stalinových čistek, se odehrávají paralelně dva hlavní příběhy, které do sebe navzájem zapadají.První příběh líčí osudy známého evropského čaroděje, mága a iluzionisty Rudolfa Messera, který poté, co dospěje k poznání, že demokratické poměry vedou lidstvo do zkázy, přijíždí tajně do Sovětského svazu, seznámí se se Stalinem a stane se jeho rádcem při přípravě velkolepého plánu na ovládnutí celého světa.Druhý příběh líčí osudy neobyčejně talentované a houževnaté mladé dívky, která se taktéž plně oddala do služeb Stalina a ten ji po náročné přípravě vysílá do Španělska. Tam má získat takovou pozici, aby se po vítězství Světové revoluce mohla stát Španělskou královnou s neomezenou mocí. Její názory, tvrdohlavost a v neposlední řadě náhlé poznání lásky ji přinutí neočekávaně změnit plán. To Stalin nepochopí, vysvětlí si to jako zradu a vysílá za ní speciální likvidační skupinu.
Zdroj: Anotace z knihy Volba
Dnes je 25.04.2024