Obsah: Trkalo se tele s dubem - autobiografie

Autobiografické vzpomínky na literární činnost a poměry v sovětských uměleckých a politických kruzích v 60. a 70. letech 20. století. Autobiografické vzpomínky slavného spisovatele nevznikly najednou, ale byly psány postupně v tzv. dodatcích v průběhu osmi let (1967 - 1975). Všech pět dodatků vyšlo v Rusku až v roce 1991. Kniha není životopisem v pravém smyslu slova, nezahrnuje zmínky o soukromém životě. Autor se soustředil pouze na autobiografické vzpomínky na svou literární činnost a na umělecký život v SSSR v 60. a 70. letech 20. století. Největší pozornost je věnována spolupráci s časopisem Novyj mir a s básníkem A. D. Tvardovským v 60. letech. Pátý dodatek obsahuje vzpomínky na osobnosti z uměleckého prostředí, k nimž měl spisovatel blízký vztah. V příloze najdeme ukázky ze Solženicynových dopisů Svazu spisovatelů, z jeho prohlášení pro tisk a z rozhovorů.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 24.04.2024