Obsah: Boris Vian

Srdce jsem nechal v Saint-Germain-des-prés
Paříž po druhé světové válce. Čtvrť Saint-Germain-des-Prés se probouzí do svých legendárních měsíců a roků. Míří sem umělci z celé Paříže, tak, jako předtím mířili na Montmartre a Montparnasse. Je mezi nimi i básník, dramatik, zpěvák i jazzový muzikant, jeden z nejpozoruhodnějších zjevů poválečné francouzské literatury. Boris Vian, jehož život obklopují legendy. Kniha Jiřího Žáka zachycuje osudy tohoto charismatického bohéma na pozadí osudů jedné z pařížských čtvrtí, která se sama stala legendou. Kniha vznikla na základě dokonalé znalosti Paříže a zároveň díky svědectví lidí, jež Viana pamatují, jako je třeba slavná francouzská zpěvačka Juliette Gréco. Je kronikou doby, která poznamenala celé světové umění. A navíc je kronikou slavných i dávno zapomenutých lidí pomáhajících tuto dobu vytvářet. Je kronikou Paříže v celé její legendární slávě. Kniha vychází s kolážemi Miroslava Huptycha.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 16.04.2024