Obsah: Spasitel

Devatenáctá kniha série Alex Delaware.
Troy a Rand byli dospívající chlapci, když unesli a zavraždili dvouletou dívenku. Troy pobyt za mřížemi nepřežil, ale mírně retardovaný Rand se dočkal svobody. Hned po propuštění zavolá soudnímu psychologovi Alexu Delawareovi a žádá ho o setkání, aby mu mohl sdělit důležitou informaci. Na schůzku už nedorazí - život mladistvého vraha ukončí brutální vražda. Byl to osud? Nebo pomsta za smrt malého dítěte? To vše je nutno prověřit, ale Randyho poslední slova: "Já nejsem zlej člověk, " vyvolají v Alexovi pochyby, zda ve skutečnosti není všechno jinak... Společně s detektivem Milem Sturgisem postupně odhalují děsivý odkaz šílenství, zvrácenosti, vražd a strašlivých pravd, které celá léta zůstávaly utajeny. Prvotní Alexovy pochybnosti jsou stále hlubší a temnější, a pozvolna se stávají hrůznou jistotou. Za všemi nepochopitelně hrůznými zločiny stojí člověk, jehož měli celou dobu na dosah - bohužel skrytého pod neprůhledným pláštěm zcela jiné osobnosti...
Zdroj: Anotace z knihy Spasitel
Dnes je 19.04.2024