Obsah: Kóma

Na začátku příběhu je pacientka, která se neprobere z kómatu, a zděšená medička Susan Wheelová absolvující svou první lékařskou praxi ve vyhlášené bostonské nemocnici Memorial. Zvídavost pohledné a upřímné Susan roztočí riskantní kolotoč událostí, když se vydá po stopách nezákonného obchodu s lidskými orgány. Pomáhá jí její kolega a milenec, doktor Bellows, který však úzkostlivě dbá na to, aby nepřekročil hranice kariérní sebezáchovy a svého postu v nemocnici. Susan se pouští do zdánlivě předem prohraného boje s dokonale sehranou lékařskou mašinérií. Ztrácí stopu, ale nevzdává se… Netuší, že oprávněnost svého podezření bude muset prokazovat tváří v tvář najatému vrahovi. Ten je však pouhým vykonavatelem, a proto se vnucuje otázka, kdo je onou šedou eminencí nemocnice a proč se tak vytrvale staví proti snaze nezkušené medičky poodhalit tajemství kómatu. Jeden z prvních a současně nejnapínavějších Cookových románů, který je podobně jako autorova další díla varovným mementem před porušováním lékařské etiky v jedné z nejcitlivějších oblastí zdravotní péče o člověka.
Zdroj: Anotace z knihy Kóma
Dnes je 29.03.2024