Obsah: Žádné stopy

Slavná Forsythova povídková sbírka z roku 1982 obsahuje rovných deset próz značného námětového rozpětí - od případu nájemné vraždy přes příběhy o vydírání, kruté „orientální" odplatě či pašování zbraní pro irské republikány až po vyprávění o dramatickém rybolovu či o podivných karbanících. Společně s hrdiny knihy navštívíme londýnské ulice, španělské pobřeží, francouzský venkov, ale také třeba ostrov v Indickém oceánu...
Ať však už hledal Frederick Forsyth inspiraci pro své psaní v krajích všedních nebo exotických a mezi lidmi obyčejnými nebo výstředními, jasně dokázal, že je stejně tak dobrým povídkářem jako romanopiscem a že i na omezené ploše krátké prózy dokáže se svými postavami rozehrát výjimečně napínavou literární partii.

Povídky:
- Žádné stopy (No Comebacks)
- V Irsku přece nejsou hadi (There are no Snakes in Ireland)
- Císař (The Emperor)
- Někdy přijdou dny (There are Some Days... )
- Peníze pod pohrůžkou (Money with Menaces)
- Jako důkaz proti vám (Used in Evidence)
- Výsada (Privilege)
- Povinnost (Duty)
- Pečlivý člověk (A Careful Man)
- Profíci (Sharp Practice)
Zdroj: Anotace z knihy Žádné stopy