Obsah: Plivník

Příběh z malé vesnice ve Žďárských horách, ve které podzimní bouře nečekaně ovlivní život dvou rodin.

Hlavní hrdinka Lenka žije se svým otcem sedlákem na výminku. Ten usedlost, jak bývá zvykem, odevzdal nejstaršímu synovi. Lenka je hezké a milé devče na vdávání, ale ještě nenašla toho pravého. Za podzimní bouře a krupobití začne ve vesnici hořet mlýn. Všichni se snaží pomoci. Zámožný mlynář Kutil je vážená osoba. Má syna a tři dcery a pomýšlí na jejich výhodné sňatky, zvláště teď, když přišel téměř o všechen majetek. Osud ale zamýšlí jinak, jeho mladý Vincek se zamiluje do Lenky a prosadí si svou i před hrozivý odpor své matky. Ani nepřízeň okolí oba mladé lidi neodradí a dojdou svého štěstí.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 29.03.2024