Obsah: Smrtelná infekce

Lékařské thrillery Michaela Palmera, prvním bestsellerem Sestřičky počínaje, představují stálice na knižním nebi. Vynikají především gradovaným napětím a dokonalou znalostí popisovaného prostředí. I díky tomu se dočkaly přeložení do více než pětatřiceti jazyků. Nyní přichází na řadu děsivý příběh Smrtelná infekce z prostředí mikrobiologie a ekologie, kde vědět málo či příliš vede k osudným koncům.
Před pěti lety se Matt Rutledge po skončení studia vrátil do rodné Belindy, aby se oženil a provozoval lékařskou praxi. K tamním dolům chová zášť - kdysi mu tam při důlním neštěstí zahynul otec a on sám je navíc přesvědčený, že doly svými provozovnami znečišťují životní prostředí a mají na svědomí životy a zdraví mnoha lidí. Když jeho milovaná Ginny zemře na rakovinu, Mattův boj s obrovskou a zámožnou důlní společností dostane trpkou a občas i šílenou osobní příchuť. Co je to syndrom Belinda? A kde sežene důkazy na podporu svého přesvědčení?
Mezitím dvě ženy, které se vůbec neznají, směřují do Belindy, do Mattova života - a vstříc smrtelnému nebezpečí. Bostonská patoložka Nikki Solariová přijíždí do Belindy na pohřeb své přítelkyně. Ellen Kroftová, učitelka v důchodu, tu zase hledá nelítostného zabijáka, který ohrožuje její rodinu. A každý z těch navzájem si neznámých lidí - Rutledge, Solariová a Kroftová - drží jeden kousek skládačky, kterou musejí co nejrychleji sestavit. V sázce je mnohem víc než jejich vlastní život...
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 19.05.2024