Cartland Barbara - Životopis

Dame Mary Barbara Hamilton Cartland,   (9. července 1901 - 21 května 2000) byla anglická spisovatelka, známá svými  romantickými romány.   Označována jako královna romance.  Stala se jednou z nejpopulárnějších mediálních osobností  Spojeného království.

Jedna z nejznámějších autorek romantických příběhů (Mary) Barbara (Hamilton) Cartland (1901 - 2000) se ocitla na výsluní již při svém narození. Osud ji od samého počátku hýčkal: byla příslušnicí proslulé aristokratické rodiny, jedné z nejstarších a nejváženějších ve Velké Británii. Půvabné, talentované dívce to ovšem nestačilo a nespokojila se ani s tím, že na sebe upoutala pozornost okamžitě po vstupu do společnosti. Barbara Cartland se rozhodla, že se stane proslulou a slavnou na poli, na němž její věhlasní předkové slávu nedobývali - a to na poli literárním.
Již v devatenácti letech začala přispívat do společenské rubriky The Daily Express a její první román na sebe nenechal dlouho čekat - vyšel v roce 1923.
Její napínavé milostné příběhy si postupně získaly srdce čtenářů nejen na britských ostrovech, ale doslova po celém světě. Pod jejím perem totiž vznikaly úžasné příběhy plné lásky, odehrávající ve starobylých romantických sídlech anglické šlechty. Barbara Cartland se dostala dokonce na stránky Guinnessovy knihy rekordů, a to jako spisovatelka nejprodávanější - čili nejčtenější, ale i nejpilnější. Jejích knih se zatím prodalo přes 650 milionů výtisků.
Se vzrůstajícím autorčiným věhlasem na sebe nenechala čekat ani filmová zpracování jejích nejoblíbenějších románů, která dosáhla nemenší popularity. Je obdivuhodné, že si při veškerém pracovním vytížení ještě dokázala najít čas na charitativní činnost. V roce 1991 jí královna Alžběta II. propůjčila titul The Dame of the Order of the British Empire.
Barbara Cartland se v mnohém podobala svým hrdinkám - byla to dokonalá dáma oslňující společnost a pohybující se v nejvyšších aristokratických kruzích, věrná manželka i milující matka. Žena, která dokázala jít za svým cílem, aniž by porušila své pevné morální zásady, a která dokázala docenit to nejcennější, co jí život nabídl - lásku.
Vytvořil: Tomcek
Upravil: janajau
Zdroj: wikipedie + daemon.cz

'Životopis autora Cartland Barbara'
Dnes je 12.04.2024
Před 77 lety se narodil(a) Clancy Tom
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno