Vargas Fred - Životopis

Fred Vargas, vlastním jménem Frédérique Audouin-Rouzeau  je francouzská historička, archeoložka a spisovatelka.
Narodila se v rodině vědecké pracovnice a otce intelektuála. 'Fred' je zdrobnělinou od 'Frédérique' a 'Vargas' je umělecké jméno její sestry (dvojčete) Joëlle Vargas, která je současnou francouzskou malířkou.
Fred Vergas je pseudonym vystudované historičky a archeoložky, zabývající se převážně středověkem, zejména zvířecími kosterními pozůstatky. Rozsáhlé historické znalosti dokáže výborně využít v zápletce svých napínavých příběhů, jimž kromě poutavosti příběhu a mistrného vykreslení psychologie postav dodává šmrnc zejména nezapomenutelná postava komisaře Adamsberga a jeho protipólu, vzdělaného, počítačově zdatného a akurátního, jen trochu alkoholu holdujícího pomocníka Danglarda.
Ve své tvorbě se převážně věnuje detektivnímu románu. Jednou z jejích nejznámějších postav je komisař Adamsberg. V další části svého díla se pak věnuje především období středověku a to především díky svým hlubokým odborným znalostem získaným během zaměstnání v Národním výzkumném centru (fr. Centre national de la recherche scientifique), častěji označovaném pouze zkratkou CNRS.
Vytvořil: Tomcek
Upravil: janajau
Zdroj: wikipedie + daemon.cz

'Životopis autora Vargas Fred'
Dnes je 22.09.2023
Den 21. výročí úmrtí Hartog Jan de
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno