Fleming Ian - Životopis

Ian Lancaster Fleming   byl námořní důstojník, novinář, bankovní úředník a po dobu druhé světové války pobočník šéfa tajné služby v britském námořnictvu. Nejznámější je ale jako tvůrce Jamese Bonda.
 Ian Fleming se narodil v roce 1908 a vystudoval Etonu. Krátce studoval na vojenské akademii v Sandhurstu a poté si odjel doplnit vzdělání do zahraničí. Když se mu v roce 1931 nepodařilo získat místo na ministerstvu zahraničí, nechal se zaměstnat agenturou Reuter. Během druhé světové války byl tajemníkem ředitele námořní zpravodajské služby na ministerstvu námořnictví, kde se vypracoval z poručíka na komandéra. Tato práce ho vybavila prvotřídními znalostmi tajných operací.
    Po válce pracoval v zahraničím oddělení Kemsley Newspapers a na Jamajce si postavil sídlo zvané Zlaté oko (Goldeneye). Zde také ve svých dvaačtyřiceti letech napsal Casino Royale, svůj první román s Jamesem Bondem. Až do své smrti v roce 1964 jich vydal celkem čtrnáct. Přes čtyřicet milionů prodaných výtisků založilo mezinárodní kult Jamese Bonda.
Vytvořil: Tomcek
Upravil: janajau
Zdroj: wikipedie + daemon.cz

'Životopis autora Fleming Ian'
Dnes je 21.06.2024
Před 77 lety se narodil(a) Macháček Lubomír
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno