Obsah: Islamističtí teroristé v Praze

Špionážní thriller českého emigranta, píšícího také pod pseudonymem Dennis Kane, se odehrává v roce 2006, kdy na českém území plánuje islamistická jednotka další teroristický útok. Fiktivní příběh se odehrává od května do listopadu 2006 a začíná v Bejrútu, kde se formuje teroristická jednotka Mstitelů Proroka, která chce Českou republiku potrestat za vyslání armády do Iráku a Afghanistánu. Pomocí nastrčených osob si v Čechách kupuje celkem bez problémů informace z nejvyšších bezpečnostních kruhů, které hodlá využít k největšímu teroristickému zásahu od 11. září 2001. Zprávu o plánované akci přiveze z Libanonu český rozvědčík, jehož šéf se rozhodne vytvořit pětičlennou jednotku elitních policistů, kteří mají útok odvrátit. Útok je jednotkou s krycím názvem Blaník odvrácen na poslední chvíli přímo v pražské Lucerně. Ovšem v  prostředí korupce, podrazů a touhy po moci se celá věc tiše ututlá, strůjce atentátu je potichu vydán do USA, kde dojde spravedlnosti a jedině legislativa USA dokáže lidi z Blaníku ocenit. Kromě ostré kritiky negativních jevů současné české veřejné a politické sféry autor varuje před reálnou možností islamistických teroristických útoků ve střední Evropě. Autor si nakonec nedal úplně pozor při předělávání jmen naší politické reprezentace a podsvětí a tak na straně 165 se upíše a zveřejní skutečné jméno poradce Daliby - Dalík. Prezident je Horák, Zeman - Žemla, Krejčíř - Kočíř.

Vytvořil: Mady
Upravil: janajau, jesen.cz
Zdroj: anotace ke knize, samotná kniha
Dnes je 27.07.2024