Obsah: Bitva

Historický román, který je prvním dílem trilogie z období napoleonských válek o průběhu jedné dramatické události v roce 1809. Do Vídně přijíždí inkognito sám Napoleon Bonaparte, aby připravil se svými poradci bitvu, která se má stát dalším vítězným bodem jeho doposud hvězdné vůdcovské kariéry. Během několika hodin vypukne bitva u Esslingu, zlomová bitva, ve které napoleonská armáda poprvé poznává vojenský nezdar. Třicetihodinový masakr si vyžádá téměř čtyřicet tisíc obětí. Bitva se mění v jakýsi samostatně fungující živý organismus, který bezohledně a krutě požírá své oběti, aby se později stal pouhou epizodou v dějepisných análech. Dobře napsaný román, který vzbudil pozornost francouzských literárních kruhů a byl vyznamenán Goncourtovou cenou.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 27.07.2024