Obsah: Caesar - Imperátor

Porazil Vercingetoriga, miloval Kleopatru a zemřel zradou. Tak lapidárně by se daly shrnout osudy Gaia Julia Caesara, římského politika a vojevůdce; muže, od jehož jména byl odvozen panovnický titul nejvyššího stupně, který přetrval v řečtině jako kaizar, v němčině jako kaiser, v ruštině jako car a v češtině jako císař. A protože tento velký Říman zůstal napodobovaným prototypem politika až do moderních časů, slaví Max Gallo, francouzský historik a spisovatel, s životopisným románem o osudech doživotního římského diktátora velký úspěch. Podle svých slov objevil Max Gallo v Caesarovi muže mimořádně inteligentního, charismatického, nekonečně trpělivého, nepředstavitelně krutého, schopného vykalkulovat předem každý krok, a přesvědčeného o svém božském poslání.
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Caesar - Imperátor