Obsah: Noční můry / Sport královen

Dick Francis, autor dnes už šestatřiceti románů, píše vlastně neustále sám o sobě. Je stejný jako jeho románoví hrdinové, gentleman každým coulem, se smyslem pro čest a spravedlnost. Muži v centru pozornosti povídek obsažených v souboru Noční můry proto možná leckoho překvapí, kladnými vlastnostmi právě neoplývají. Ale tvůrce jim rozumí stejně dobře, jako svým typickým hrdinům.
Povídky:
- Noční můra (Nightmare)
- Mrkev pro ryzáka (Carrot for a Chestnut)
- Dar z nebes (The Gift)
- Den pro smolaře (The Day of the Losers)

Sport královen (The Sport of Queens), tvořící další část knihy, potom skvěle poslouží nejen jako zasvěcená informace o dostihovém světě, ale i jako jedinečný průvodce Francisovým dílem. Za to sice spisovatel od vzniku autobiografie a jejího doplnění získal ještě nová a cennější uznání, zvýšil se počet jazyků, do kterých se překládá, i celkový počet výtisků, to základní však zůstalo: Francisova lidská a umělecká kvalita.
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Noční můry / Sport královen