Obsah: Bonsaj - umění tvorby

Kniha nabízí celou řadu nápadů a rad jak vytvarovat bonsaj a stane se vám inspirací, s jejíž pomocí úspěšně zúročíte svou píli a dosáhnete vysoké úrovně pěstitelského umění. Tato kniha vám pomůže ovládnout vytvarovat bonsaj tak, aby vyvolavala věrohodný dojem přirozeně vzrostlého stromu či krajinné přírodní scenerie. Ukáže vám, jak s využitím živého materiálu a vlastní zručnosti ztvárníte projevy přírodních dějů – kupříkladu stárnutí stromu – třeba tím, že necháte větve spadat pod okraj misky. Autor, zkušený bonsajista, v knize názorně vysvětluje techniky tvarování v souladu se zákony a pravidly bonsajove estetiky, díky nimž se vám vynaložené úsilí vrátí v podobě nenapodobitelného prožitku krásy díla, které jste vy a příroda ruku v ruce vytvořili.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Bonsaj - umění tvorby